Vzdálený monitoring - PCO

PCONapojení na PCOMonitoring PCOTypy monitoringuVideofiedFAQ Active Track

Váš objekt můžeme střežit 24 hodin denně pomocí zabezpečovacích systémů napojených na PCO neboli pult centralizované ochrany. Tento vzdálený monitoring (dálková ostraha) je efektivní a moderní formou zabezpečení objektu. Zkušení operátoři PCO nepřetržitě vyhodnocují data z monitorovacích systémů v dohledovém centru a v případě odchylky od normálu reagují dle smluvené dohody (např. informují kontaktní osobu, složky IZS nebo vyšlou zásahovou skupinu). Díky napojení na pult centralizované ochrany bude Vaše firma či dům pod nepřetržitou ochranou.

Pult centrální ochrany
Jak PCO funguje

Co je PCO?

Pult centralizované ochrany, zkráceně PCO je dohledové centrum, kde proškolení operátoři vyhodnocují data zaslaná ze zabezpečovacích systémů (bezpečnostních kamer, čidel apod.). Dohledové centrum je připraveno i na nenadálé situace, např. výpadek elektrické energie nebo napadení.

Napojení na PCO

Napojení na PCO není složitý proces, navíc vše zajišťujeme na klíč. To znamená, že pro Vás zajistíme od projektu, montáže zabezpečovacích systémů, napojení na PCO, přes vzdálený monitoring, až po zabezpečení objektu v případě jeho napadení. Jsme schopni napojit Váš objekt, kdekoliv na území ČR, kde je pokrytí GSM signálem (mobilní signál). Pokud již disponujete bezpečnostním systémem, lze ho také na PCO napojit a docílit tak efektivního zabezpečení objektu. Osobní přístup a Vaše spokojenost je pro nás prioritou.

Monitoring PCO

Monitoring  PCO není služba pouze pro velkosklady nebo rozlehlé výrobní areály. Zajišťujeme bezpečnost také stovkám malých a středních podniků, nebo rodinných domů. Vzdálený monitoring (dálková ostraha) je služba, kterou můžete odebrat v rámci náhradního plnění. Napojení střeženého objektu na pult centrální ochrany, vedle jiného, umožňuje také neustálou kontrolu klientem, za využití speciální aplikace vzdáleného přístupu do databáze PCO.  Bezpečnostní agentura SIPADAN zaručuje spolehlivý a diskrétní monitoring PCO. U nejmodernějších způsobů zabezpečení se nabízí i napojení kamer na mobilní zařízení, díky čemuž můžete svůj objekt sledovat prakticky kdekoliv na světě.

Monitoring pomocí PCO

Typy monitoringu

EZS

Elektronický zabezpečovací systém (nazýván též poplachový zabezpečovací a tísňový systém), používá hlásiče, které detekují narušení monitorované oblasti střeženého objektu. Signál je poté přenesen na PCO, kde pověřený operátor vyhodnotí závažnost narušení objektu a informuje oprávněné osoby, které si zákazník sám určí, nebo uplatní jiný smluvně domluvený postup, například vyšle zásahovou skupinu.

EPS

Operátoři na PCO pracují i s daty z EPS, elektronického požárního systému. Signál z hlásičů požárů přijímá ústředna, operátor PCO pak postupuje dle smluvně domluveného postupu.

Videofied

Videofied je moderní a efektivní způsoby ochrany. V případě spuštění poplachu natočí systém desetivteřinové video, které okamžitě odesílá na PCO, kde po jeho zhlédnutí operátor vyhodnotí závažnost ohrožení a dle něj pak podnikne další smluvně stanovené kroky. Díky této videoverifikaci dokáže eliminovat zbytečné náklady na výjezdy zásahových skupin k falešným poplachům.

CCTV

Dalším způsobem zabezpečení je tzv. CCTV, tedy průmyslové kamery – jde o uzavřený televizní okruh, který lze též napojit ve spojení s EZS na PCO a zvýšit tak úroveň zabezpečení objektu. Operátor PCO tak má v případě poplachu na objektu možnost doplnit informace oprávněné osobě, nebo zásahové skupině při realizaci výjezdu.

Videofied

Videofied

Videofied je unikátní bezpečnostní systém, který je vhodný pro všechny typy objektů. Tento elektronický zabezpečovací systém (EZS) vydrží i ty nejdrsnější podmínky. Funguje bez potřeby napájení elektrickou energií až 4 roky. Instalace tohoto systému je rychlá, bez potřeby kabeláže či napájení. Výhodou tohoto systému je, že snižuje náklady na falešné poplachy. Operátor PCO totiž okamžitě vyhodnotí desetivteřinový záznam zaslaný tímto systémem. Zvyšuje tedy pravděpodobnost zadržení pachatele.  Přenášené informace jsou kódovány a chráněny. Přístup k detektorům je možný pouze v době poplachu, tzn. že v žádném případě nemůže dojít k nevyžádanému sledování klienta nebo narušení jeho soukromí.

FAQ

1) Co je zapotřebí pro napojení objektu, který je už zabezpečován elektronickými zabezpečovacími systémy, na pult centralizované ochrany?
Pro napojení již zabezpečeného objektu na PCO je zapotřebí dovybavit tento objekt GPRS vysílačem, který naše společnost dodává po dobu trvání smlouvy formou nájmu ZDARMA. Na moderní PCO lze připojit téměř každý na trhu dostupný bezpečnostní systém.


2) Jak probíhá zásah výjezdové skupiny k napadenému objektu?
Operátor PCO obdrží zprávu vyžadující kontrolu objektu a vysílá k fyzické kontrole tohoto objektu zásahové vozidlo. Jeho posádka provádí kontrolu neporušenosti oplocení objektu, oken, dveří a vlastního pláště budovy, ale i např. střešní krytiny. V případě podezření z možného narušení ověřuje prostřednictvím operátora PCO zjištěné skutečnosti s kontaktními osobami a proběhne zajištění objektu a jeho dostřežení, eventuálně také pachatele. Dle okolností je vyžádána přítomnost kontaktních osob a Policie ČR. Vždy dbáme na nejkratší možnou dobu dojezdu a vysokou profesionalitu provedeného zásahu.


3) Jak je zajištěna ochrana klientských dat?
Moderní PCO se podřizuje velmi přísným bezpečnostním normám pro ochranu klientských informací a dat ze střežených objektů. Jedná se zejména o předepsanou sílu zdí, konstrukci vstupního mechanizmu do prostor PCO, instalaci neprůstřelných oken, samostatného odvodu a přívodu vzduchu s teplotním ovládáním a bezpečnostními klapkami, automatizovanou zálohu napájecích okruhů a dalších forem zabezpečení. Zajištění ochrany klientských dat jsou přizpůsobeny i veškeré pracovní procesy.

Pult centrální ochrany - Bezpečnostní agentura SIPADAN a. s. od Sipadan a.s.

Reference bezpečnostní a úklidové agentury poskytující náhradní plnění

Přečtěte si ohlasy na práci bezpečnostní agentury SIPADAN. Můžete se podívat na naše současné či minulé zákazníky. Poskytujeme i služby pro náhradní plnění.

Další reference »

Kontaktujte nás pro zajištění bezpečnostních nebo úklidových služeb a náhradního plnění

Rádi s Vámi osobně probereme Vaše možnosti a doporučíme to nejlepší.

Tomáš Nováček

+420 602 257 767

Jaroslav Dolský

Výkonný ředitel

+420 725 739 016

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...