Bezpečnostní agentura SIPADAN > Služby > Bezpečnostní služby > PCO - Pult centrální ochrany

Pult centrální ochrany - napojení PCO

Služby PCO, neboli pultu centrální (centralizované) ochrany, se nazývají také ostraha objektů na dálku. Procesy PCO jsou založeny na přenosu signálů z elektronických zabezpečovacích systémů, které nepřetržitě monitorují sledované objekty. Fyzická ostraha objektů tvoří vhodnou alternativu nebo podporu k pultu centralizované ochrany.

Jak funguje pult centrální ochrany

Napojení na PCO přenos probíhá formou předávání dat prostřednictvím digitálních komunikačních formátů, které umožňují přenos plného rozsahu událostí generovaných monitorovacími zabezpečovacími systémy nebo formou předávání stavových signálů, případně využitím kombinace obou možností.

Data získané z monitorovacích systémů jsou přenášena na dohledové centrum a pult centralizované ochrany PCO - napojení na PCO zajistí jejich vyhodnocení a v případě odchylky situace zjištěné v monitorovaném objektu od normálu iniciuje smluvně dohodnutou reakci (výjezd mobilní hlídky nebo předání informace servisní organizaci, předání informace policii ČR a určeným osobám).

Možnosti PCO

Taty bezpečnostní služby mohou být poskytovány na kterémkoliv místě České republiky při splnění podmínky dostupnosti zvolené přenosové cesty. Elektronické zabezpečovací systémy (především monitorovací kamerové systémy) jsme schopni zajistit také samostatně (provádíme i jejich projekci, montáž, servis, záruční i pozáruční opravy), největšího efektu však lze dosáhnout napojením monitoringu na PCO a EZS Videofied a nonstop službami dohledového centra.

Nejmodernější dohledové centrum

Naše moderní dohledové centrum s plně SQL distribuovaným řešením NAM GLOBAL zajišťuje nezávislost celého pultu centralizované ochrany PCO na jednom technickém prostředku. Databáze monitorovaných událostí je otevřená a dokumentovaná a disponuje mechanismy pro ochranu dat včetně řízení přístupu k nim. Systém podporuje 100% reporting (přijímaných zpráv, vnitřních událostí systému a reakcí obsluhy) a je vystavěn na platformách Win NT a Pervasive SQL, je zcela otevřený a připravený na integraci libovolných rozhraní s dokumentovanými vstupy a výstupy.

Systém dále primárně využívá komunikační protokoly 4+2, 4+3 a Contact ID, při využití signalizačních standardů DTMF a PCM. Podle potřeby je možné integrovat libovolný formát podporovaný asociací ADEMCO. Pultová platforma je rozšířena o komunikační rozhraní GSM/GPRS, spojované datové okruhy a v nejbližší době zprovozníme pro přenos dat IP vrstvu. To nám umožní nabídnout klientům i jiné způsoby přenosu dat z monitorovaných systémů, např. využitím mobilních a kabelových sítí.

Pokud se jedná o koncová technická zařízení (vysílače GSM/GPRS), jsme připraveni používat všechny typy vysílačů vývojové řady NAM, HASAM a INTERAL. Jsou certifikovány pro přenos dat z monitorovaných systémů po GSM a JTS do kategorie středních a vyšších rizik („T"). Vysilače je možné doplnit o zálohování přenosu druhou SIM-kartou a umožňuje tak jejich nasazení i v nejnáročnějších zabezpečovacích aplikacích.

Poskytované služby - napojení na PCO a dohledové centrum:

  • Příjem, vyhodnocení a zpracování přicházejících signálů
  • Monitorování stavu různých médií
  • Možnost využití inovativní videoverifikace pomocí EZS Videofied
  • Zajištění služby výjezdu k objektu po celém území ČR
  • Zajištění patrolovací služby
  • Zajištění služby dostřežení
  • Analýzu a vyhodnocení přijatých informací ve zvoleném časovém rámci s ohledem na sledování činnosti monitorovaných systémů, chování uživatelů, provozu objektu apod.
  • Reporting - generování uživatelsky definovaných výpisů a datových sestav

Nábor zaměstnanců

Zájemci o práci pište na e-mail: praha@sipadan.cz nebo si prohlédněte aktuální volná místa.

Obchodní oddělení - kontakty

Máte zájem o naše služby?

Kontaktujte nás   >>

Bezpečnostní
služby

Úklidové
služby

Náhradní plnění

zaměstnejte u nás občany OZP
a ušetříte

Detail